Brangiausias Paveikslas Pasaulyje

Norint sužinoti, koks paveikslas yra brangiausias pasaulyje, pirmiausia reikia išsiaiškinti, dėl ko paveikslas yra brangus. Paveikslo brangumą įtakoja keletas aspektų, pvz., menininko vardas, nutapymo metai, kiek metų atlaikė paveikslas, meno kūrinio istorija, struktūra ir pan. Gali būti gana sudėtinga nustatyti, kas daro paveikslą tikru milijonų vertu šedevru, tačiau yra sudarytas ne vienas meno kūrinių sąrašas. Leiskite Jums parodyti trumpą kai kurių brangiausių meno kūrinių sąrašą pasaulyje.

Brangiausių paveikslų sąrašas:

1. “Mona Liza” (860 mln. JAV dolerių)

Kai kalbama apie brangumą, „Mona Liza“ lengvai patenka į šio sąrašo viršūnę. Su šiuo paveikslu susijusią kainą sunku apskaičiuoti, atsižvelgiant į tai, kad ji yra neįkainojama. Tačiau apskaičiuota, kad „Mona Liza“ kaina yra maždaug 860 mln. JAV dolerių. Paveikslas yra nuolat eksponuojamas Prancūzijoje, Luvro muziejuje Paryžiuje. Jame yra daug paslapčių, kurias sukūrė Leonardo da Vinci, o tai iki šiol glumina tyrinėtojus.

2. „Salvator Mundi“ (475,4 mln. JAV dolerių)

2017 m. lapkritį „Salvator Mundi“ kaina aukcione Niujorke siekė 400 mln. JAV dolerių, pridedant dar papildomus 50,3 mln. JAV dolerių. Ši kaina padarė “Salvator Mundi” brangiausiu meno kūriniu, parduodamu aukcione pasaulyje. Pats paveikslas sukėlė daug diskusijų, nes kyla klausimų, ar tai originalus Leonardo da Vinci meno kūrinys, ar jis tik iš dalies prie jo prisidėjo. Paveiksle taip pat yra nemažai kopijų, kurias padarė Leonardo mokiniai. Nors paveikslas buvo parduotas už 450,5 mln. JAV dolerių, jo numanoma kaina, pakoregavus infliaciją, siekia 475,4 mln. JAV dolerių.

3. “Interchange” (328 mln. JAV dolerių)

„Interchange“ yra abstraktus Willemo de Kooningo paveikslas. Olandų kilmės amerikiečių tapytojas baigė kūrinį 1955 m., o tai buvo perėjimas nuo įprastų meno kūrinių, kuriuose vaizduojamos moterys, link kažko kitokio – miesto kraštovaizdžio. Paveikslas 2015 metais buvo parduotas už 300 milijonų dolerių amerikiečių verslininkui Kenneth C. Griffin. Paveikslo kaina, pakoregavus infliaciją, yra 328 mln. JAV dolerių.

4. „The Card Players“ (288 mln. JAV dolerių)

„The Card Players“ yra prancūzų menininko Paulo Cézanne’o aliejinių paveikslų serija. 1890 – aisiais jis sukūrė 5 serijos paveikslus. Vienas iš šių paveikslų 2011 m. buvo parduotas Kataro karališkajai šeimai už 250 mln. JAV dolerių. Tai tapo vienu brangiausių kada nors parduotų paveikslų. Apskaičiuota, kad paveikslo kaina, pakoregavus infliaciją, yra apie 288 mln.

5. “Nafea Faa Ipoipo” (229 mln. JAV dolerių)

“Nafea Faa Ipoipo” (liet. “Kada tu ištekėsi?”) yra vienas brangiausių paveikslų pasaulyje. Tai yra prancūzų menininko Paulo Gogeno paveikslas, nutapytas 1892 m. Šis meno kūrinys 2015 m. buvo parduotas šeichui Al-Mayassa bint Hamad Al-Thani iš Kataro karališkosios šeimos už maždaug 210 mln. JAV dolerių. Kaina, pakoreguota atsižvelgiant į infliaciją po kelerių metų, siekia 229 mln. JAV dolerių.

Pasaulyje yra mažiausiai 8 paveikslai, kurių numanoma kaina viršija 200 mln. JAV dolerių, ir daugiau nei keturios dešimtys paveikslų, kurių vertė viršija 100 mln. JAV dolerių. “Mona Liza” kaina yra pačiame sąrašo viršuje. Dėl ko menas yra tikrai unikalus ar vertas tokios ekstravagantiškos kainos, kyla daug diskusijų, tačiau kriterijai, perkant meno kūrinius už tokią ekstravagantišką kainą, galbūt išliks tokie pat mįslingi, kaip ir šimtmečius pasaulį gluminę paveikslai.