Kaip Apskaičiuoti Degalų Benzino Sąnaudas?

Degalų kainos sparčiai kyla, todėl vis daugiau vairuotojų nori sužinoti, kiek degalų reikia jų automobiliui, kad apskaičiuotų reikiamą pinigų sumą. Tikslios jūsų automobilio degalų sąnaudos keičiasi atsižvelgiant į važiavimo aplinkybes, pvz., važiuojate mieste ar greitkelyje, kokios kelio sąlygos, padangų slėgis ir panašiai. Tačiau sužinoti bent jau preliminarias automobilio degalų sąnaudas iš tikrųjų yra labai paprasta. Šis skaičiavimo būdas tinka bet kokio automobilio degalų tipo kuro sąnaudoms apskaičiuoti, t.y. benzino, dyzelino ar dujų.

Automobilio kuro sąnaudų apskaičiavimas:

  • Degalų sąnaudų apskaičiavimo lygtis yra Kuro sąnaudos = l / km * 100, kur km – nuvažiuoti kilometrai, o l – sunaudotų degalų kiekis litrais.
  • Kad paskaičiuotumėte kuro sąnaudas, jums tereikia žinoti kokia yra jūsų automobilio degalų bako talpa ir koks atstumas kilometrais su pilnu baku nuvažiuojamas.
  • Paprasčiausias būdas tai apskaičiuoti yra užsirašyti kiek litrų degalų įpilama ir nunulinti nuvažiuotų kilometrų rodmenį – odometrą. Paprastai jis yra prietaisų skydelyje arba centrinėje konsolėje, su mažu mygtuku.

Pavyzdys:

Jūs turite benzininį automobilį ir norite apskaičiuoti kuro sąnaudas. Žinote, kad benzino bako talpa yra 55 litrai. Kai benzino bakas yra tuščias, odometro rodmenys rodo nuvažiuotus 900 km.

Žinodami šiuos duomenis galime apskaičiuoti kuro sąnaudas: kuro sąnaudos = l / km * 100 = 55 / 900 * 100 = 6,11 litrų šimtui kilometrų. Taigi, mūsų pavyzdyje automobilio benzino sąnaudos yra 6,11 litrai šimtui kilometrų.

  • Čia apskaičiavome vidutines kuro sąnaudas, nes tikėtina, kad važiavote tiek mieste, tiek už miesto.
  • Norėdami apskaičiuoti kuro sąnaudas mieste ir kuro sąnaudas už miesto, turėtumėte šį veiksmą atlikti atskirai. Turite žinoti, kiek kilometrų su pilnu baku nuvažiuojama mieste ir kiek už miesto, tada apskaičiuoti pagal pateiktą formulę.