Kaip Apskaičiuoti Determinantą?

Determinantas – tai specialus skaičius, kurį galima apskaičiuoti iš matricos, o matrica matematikoje yra stačiakampė tam tikrų elementų, dažniausiai skaičių, lentelė. Taip pat determinantas yra tiesinės algebros funkcija. Ši funkcija kiekvienai kvadratinei “n x n” matricai “A” priskiria skaliarinę reikšmę ir gali būti žymimas “det(A)” arba “det A”, arba “det |A|”. Determinantai yra svarbūs integraliniame ir diferencialiniame skaičiavime, taip pat geometrijoje bei kitose matematikos srityse. Matematikoje determinantas yra skaliarinė reikšmė, kuri yra kvadratinės matricos įrašų funkcija, leidžianti apibūdinti kai kurias matricos savybes.

Determinanto apskaičiavimas:

Matricos determinantas gali būti dviejų tipų: 2 x 2 ir 3 x 3.

2 × 2 matrica:

Ši matrica užrašoma taip:

Šiuo atveju 2 x 2 matricos determinantas yra užrašomas tokia raidine išraiška:

Sprendimo pavyzdys, kai yra duoti tokie skaičiai: a = 3, b = 7, c = 1, o d = -4. Taigi, sustatome duotus skaičius į matricą, jos determinantą užrašome taip ir išsprendžiame:

3 × 3 matrica:

Ši matrica užrašoma taip:

Šiuo atveju 2 x 2 matricos determinantas yra užrašomas tokia raidine išraiška:

Pateikiame pavyzdį, kaip yra užrašomas 3 x 3 matricos determinantas:

Sprendimo pavyzdys, kai yra duoti tokie skaičiai: a = 2, b = -3, c = 1, d = 2, e = 0, f = -1, g = 1, h = 4, o i = 5. Taigi, sustatome duotus skaičius į matricą, jos determinantą užrašome taip ir  išsprendžiame: