Patarimai, kaip išmokyti šunį apsiversti?

Šuns mokėjimas apsiversti yra mielas ir įdomus triukas. Prieš pradėdamas mokytis apsiversti, šuo jau turėtų mokėti tokias komandas kaip „sėdėk“ ir „gulėk“. Pasak šunų dresuotojų, išmokyti šunį apsiversti yra kiek sunkiau, nei išmokyti kitų komandų, nes toks šuns gebėjimas susideda iš kelių dalių. Bet turint šiek tiek kantrybės, jūsų šuo tikrai išmoks apsiversti.

Kaip Išmokyti Šunį Apsiversti?

Prieš pradėdami dresūrą, įsitikinkite, kad turite skanėstų ir galėsite jų duoti šuniui, kai jis išmoks tam tikrų komandų. Mokykite šunį apsiversti ant minkštos, patogios dangos, kuri leistų šuniui atsipalaiduoti ir lengvai mokytis.

  1. Pradėkite mokyti šunį apsiversti, duodami komandą „gult“. Kai jis atsiguls, kitas žingsnis yra pasiekti, kad jis pradėtų ridentis, suktis. 
  2. Laikykite skanėstą netoli šuns nosies ir traukite skanėstą nuo nosies galiuko link peties. Jūsų šuo turėtų pasukti galvą, kad galėtų sekti paskui skanėstą. 
  3. Jei taip ir vyksta, galite ir toliau vedžioti skanėstą aplink šuns petį, kad šuo turėtų atsigulti ant šono tam, kad galėtų sekti skanėstą.
  4. Kai šuo gebės pilnavertiškai apsiversti, pagirkite jį, paglostykite ir duokite skanėstą.

Suskirstykite Treniruotę Dalimis

Nors būtų puiku, jei jūsų šuo apsiverstų iškart, dauguma šunų neapsiverčia iki galo, net ir žinodami, kad gali gauti skanėstą. Jūsų šuo gali pašokti, pakraipyti ar sukioti galvą į kitą pusę, kad tik jam pavyktų gauti skanėstą. Jei jūsų šuo taip elgiasi, galite suskirstyti treniruotę į kelias dalis.

  1. Šuniui atsigulus, laikykite skanėstą prie jo nosies ir veskite jį link šuns peties. Tą akimirką, kai šuo pasuka galvą, paglostykite arba pagirkite šunį ir apdovanokite jį skanėstu. Praktikuokite tai keletą kartų, kol šuo išmoks nuosekliai pasukti galvą.
  2. Tada nustokite duoti šuniui skanėstą už kiekvieną jo galvos pasukimą. Duokite skanėstų tik už tokius galvos pasisukimus, kurie priartina prie gulėjimo ant šono.
  3. Pagirkite šunį tik tada, kai jis visiškai guli ant šono. Taip galite paskatinti šuns judesius, kurie yra arčiausiai apsivertimo. Kiekvienas naujas judesys priartina šunį prie visiško apsivertimo.
  4. Kai šuo gebės gulėti ant nugaros, gana paprasta priversti šunį apsiversti ant kitos pusės ir sėdėti ar stovėti laikant skanėstą jam prieš nosį.

Į Mokymus Įtraukite Komandą „Apsiversk“

Nepriklausomai nuo to, ar mokote šio triuko dalimis, ar kitais metodais, dažnai renkamasi įtraukti komandą „apsiversk“, kai šuo pradeda nuolat vartytis. Kai šuo sklandžiai seka mokymus ir kiekvieną kartą įgyvendina jam duotą komandą, laikas įtraukti naują komandą. Laikykite skanėstą priešais save, duokite komandą „apsiversk“ ir manipuliuokite šuns elgesiu turėdami skanėstą. Praktikuokite tai per kelias treniruotes.

Nustokite Naudoti Skanėstą

Paskutinis žingsnis mokant šunį apsiversti – nustoti duoti skanėstus, skatinant šunį apsiversti. Kad jūsų šuo apsiverstų, kelis kartus davę komandą palaukite kelias sekundes. Kai kurie šunys greitai susigaudo ir tuoj pat apsiverčia, o kai kuriems prireikia kelių sekundžių. Kai šuo visiškai apsiverčia, paglostykite jį arba pagirkite ir apdovanokite skanėstu.

Jei jūsų šuo iš karto neatsako į komandą, galite palaipsniui visiškai atsisakyti skanėstų. Pradėkite suteikdami savo šuniui komandą „apsiversk“ ir naudokite skanėstą, kad šuo bent iš dalies jums paklustų. Kai šuo pradeda verstis, perkelkite skanėstą. Kiekvienos treniruotės metu mažinkite, skanėstų skaičių. Daugelis šunų greitai susigaudo ir netrukus pradeda vykdyti jam duodamą komandą.

Problemos Ir Koreguotinas Elgesys

Jei jūsų šuo daro daug klaidų, pavyzdžiui, šokinėja aukštyn ar pasuka galvą priešinga kryptimi, tai gali reikšti, kad mokymai vyksta jam per greitai. Grįžkite kelis žingsnius atgal. Tik kai jūsų šuo atliks reikiamas komandas, pereikite prie kitų. 

Kai kurie šunys gali nenorėti gulėti ant nugaros ir rodyti pilvą. Tokiu atveju įsitikinkite, kad jūsų šuo žino, jog dresūra yra tik pramoga ir žaidimas. Jei šuo pradėjo mėgautis pilvo glostymu, paglostykite jį, pagirkite ir apdovanokite skanėstu kaskart, kai tik jis atsiguls ant nugaros ir leis liesti jo pilvą.

Dresūros metu stenkitės, kad jūsų balsas būtų lengvas ir teigiamas. Giliai įkvėpkite ir atsipalaiduokite. Tai gali užtrukti, tačiau nėra ko jaudintis. Taip pat svarbu, kad treniruotės būtų trumpos ir nuotaikingos. Per ilgi dresūros seansai būna nemalonūs tiek šeimininkui, tiek augintiniui. Kiekvieną kartą treniruokitės apie 10 minučių ir pabandykite kiekvieną užsiėmimą užbaigti kokiu nors teigiamu veiksmu.