Kaip Pačiam Susikurti Interjerą?

Šiais laikais įsirenginėjant savo namus yra madinga pasisamdyti interjero dizainerį, tačiau ne visi gali tai sau leisti. Taigi, džiugi žinia yra ta, kad jūs ir patys galite sukurti suderintą savo namų dizainą, nuo sienų ir langų dekoro, iki grindų ir durų spalvų. Be to, daugelis namų savininkų nori būti tie, kurie patys priima sprendimus dėl dizaino ir įtraukia savo stilių. Taigi, šie patarimai, kaip įrengti savo namus, padės jums patiems pabūti dizaineriais.

Patarimai, kaip patiems įsirengti namus:

Namų interjero dizaino įkvėpimo ieškokite žurnaluose ir internetinėse svetainėse:

Jei norite įkvėpimo savo namų dekoravimui, pradėkite jo ieškoti visur, nuo žurnalų iki internetinių svetainių, pvz., „Pinterest“. Čia tikrai galite rasti jums patinkančių namų stilių. Arba tiesiog paimkite keletą dizaino žurnalų ir iškirpkite jus dominančias nuotraukas. Po to, kai surinksite visus jus dominančius vaizdus, atsitraukite ir pažvelkite į viską ramiai. Visa tai, ką surinkote, turėtų jums papasakoti apie jums patinkantį dizaino stilių.

Naudokite spalvų schemas:

Dabar, kai turite gerą stiliaus idėją, turite pasirinkti spalvų schemą. Tai yra sunkioji dalis, nes geriausia naudoti tris spalvas arba atspalvius. Spalva sukuria mumyse nuotaiką, kuri įkvepia, todėl rinkitės spalvas, kurios jums suteiks atsinaujinimo jausmą. Svarbu yra pabandyti suderinti tris spalvas ar atspalvius. Viena pagrindinė spalva – sienoms, kuri taip pat gali derėti prie langų ar durų. Kita spalva – didesniems akcentams, pvz., sofoms ir kėdėms, o trečia spalva – mažesniems aksesuarams, pvz., gėlėms, pagalvėms ir smulkmenoms. Atminkite, kad spalva įtakoja tai, kiek šviesos įnešite į savo namus. Tik nepamirškite, kad trys spalvos yra geriau nei viena ar dvi, nes viena spalva dekoruotas kambarys yra nuobodus. Taip, jūs galite turėti visiškai baltą kambarį, bet su trimis baltais atspalviais.

Pavyzdžiui, jūs pasirinkote rudos, žalsvai mėlynos ir mandarino spalvų derinį. Rudos spalvos atspalvis tikriausiai būtų sienų spalva. Žalsvai mėlyna spalva gali būti pasirinkta sofai ar kėdėms. O mandarino spalva gali būti spalva, kurią pateiksite pagalvėse ir aksesuaruose. Ši trijų spalvų formulė veikia bet kokiu deriniu.

Pridėkite tekstūrą prie savo namų:

Ne mažiau svarbi yra ir tekstūra, o ypač jei norite vienos spalvų schemos, tokios kaip visiškai balta arba pilka. Kambarys gali atrodyti kaip viena spalvų schema, tačiau gerai įsižiūrėję pastebėsite tos pačios spalvos atspalvius ir daug tekstūros iš audinių ar tekstilės. Visiškai baltame kambaryje gali būti lino užuolaidos ar pliušinė aksominė kėdė. Taip pat gali būti blizgios šilko pagalvėlės ir austi krepšeliai, o medvilninė minkšta sofa su dirbtinio kailio antklode taip pat pridės reikiamą atspalvį. Visi šie elementai suteikia tekstūros ir pagyvina kambarį. Tai džiugina akį, nes sukuria šiltą, nenuobodžią ir turtingą aplinką. Kambario dizainas gali apibūdinti savininko asmenybę, todėl naudojant tekstūras, raštus ir įvairias spalvas galima nuobodų kambarį paversti “gyvu”.

Pridėkite didelių baldų dalių:

Tai yra dažna daugelio namų savininkų klaida – per daug mažų baldų kambaryje. Tai užgriozdina kambarį ir yra nefunkcionalūs. Vietoj to pabandykite pasirinkti didelę sofą, keletą kėdžių, kurių kojos nesimatytų ir vieną mažesnį fotelį. Tai tik vienas pavyzdys, tačiau tai suteikia idėją maišyti baldų stilius ir dydžius. Tokiu būdu kambarys atrodys subalansuotas. Net jei dekoruojate nedidelį butą, galite išbandyti daugybę dekoravimo idėjų, kurios pagyvins erdvę. Dauguma dizainerių rekomenduos, kad net mažiausiuose kambariuose būtų viena didelė detalė. Didelio ir mažų daiktų mišinys yra raktas į sėkmingą namų interjero dizainą, kuris niekada neleis nusivilti savo darbu.

Naudokite padėklus, dekoratyvinius dubenėlius ir krepšelius:

Dizaineriai mėgsta naudoti padėklus, dekoratyvinius dubenėlius ar krepšelius. Jie padeda sutvarkyti kolekcijas ar mažus palaidus daiktus. Jei norite kambariui suteikti žavesio, pabandykite ant savo kavos staliuko padėti blizgančio aukso dėklą. Ant padėklo viršaus padėkite gražią žvakę, porą knygų ir mažą dubenį spalvotų akmenukų. Tokios mažos vizijos atrodo nerimtos, tačiau jos yra būtinos daugiasluoksnei estetikai. Jei norite kaimiškesnio požiūrio, pabandykite savo namus papuošti austais krepšeliais. Krepšeliai yra nuostabūs dekoratyviniai įrankiai, kurie gali paslėpti netvarką. Padėklas ar krepšelis gali sutalpinti vonios muilus ir kvepalus. Taip pat jie puikiai sutalpins rankšluosčius vonios kambaryje ir įneš tvarkos jausmą.

Pridėkite gėlių prie kiekvieno kambario:

Pridėjus gėlių kompozicijų, gyvų augalų ir natūralių daiktų, tokių kaip kriauklių ar uolų vazos, tikrai galima papildyti jūsų namų interjerą. Yra daug lengvai prižiūrimų augalų, kuriuos galite įsigyti savo namams, ir kurie neatims daug jūsų laiko priežiūrai. Dauguma dizainerių lieps vengti padirbtų gėlių kompozicijų. Jei jums nepatinka gėlės, tiesiog išbandykite kitus natūralius elementus, tokius kaip šakelės ar plunksnos, dedamos į didelę urną. Natūralios kompozicijos suteikia kambariui natūralumo ir artumo jausmą.

Visi šie maži patarimai ir gudrybės padeda sukurti šiltą ir jaukų namų interjerą. Jei nesate tikri dėl galutinio rezultato, padarykite nuotraukų. Kambario nuotraukos leis jums pamatyti dizainą kitu kampu ir padės suprasti, ar kur nors suklydote. Svarbiausia atsiminkite, kad tai jūsų namai ir jūs turite juose gyventi, todėl susikurkite namus, kurie jums patinka. Visai nesvarbu, ar jums labiau patinka vintažinis, kaimiškas ar minimalistinis stilius, galite pasinaudoti šiais patarimais, kad padarytumėte savo namus unikaliais.