Kaip Pradėti Savo Verslą Neturint Pinigų (nuo nulio)

Pradėti verslą neturint pinigų gali atrodyti bauginanti perspektyva, tačiau suplanavus kelis žingsnius į priekį, tai yra visiškai įmanoma. Tiesą sakant, išmokti pradėti verslą be jokio pradinio kapitalo gali būti teigiamas ir naudingas dalykas. Tai reiškia, kad jums nereikės išleisti savo santaupų ar taupyti, o tiesiog reikia būti kūrybingam ir versliam. Taigi, jei jums kyla klausimas, ar galite pradėti verslą neturėdami pinigų, tai atsakymas yra TAIP, tačiau turite apgalvoti keletą esminių dalykų. Pateikiame keletą patarimų, kaip pradėti verslą be investicijų, ir pigaus verslo modelio pavyzdžių.

Pasirinkite pigų verslo modelį:

Jei neturite galimybės gauti grynųjų pinigų ar neturite santaupų, norėsite pasirinkti verslo modelį, kuriam pradėti nereikia daug pinigų. Pradėti paslaugų verslą paprastai kainuoja daug pigiau, nes jūsų pajamas generuoja jūsų įgūdžiai ir skirtas laikas. Prekybos verslas, norint pradėti verslą be investicijų, bus tikrai netinkamas kelias, nes jam vystyti reikia fizinių daiktų, kuriuos jums reikia pagaminti, nusipirkti ar laikyti.

Darant prielaidą, kad turite kokių nors realių įgūdžių ar tam tikrą įrangą, turėtumėte turėti galimybę pradėti gauti pajamas. Jums tik reikia pasirinkti tokią veiklą, kuriai pradėti nereikia jokio pradinio kapitalo. Jūs galite pradėti nuo tokių dalykų kaip, pvz., valymo paslaugos, šunų vedžiojimas, pristatymo paslaugos ar remontas. Kai kurios veiklos apsiriboja minimalia reikiama pradine pinigų suma, pvz., norint teikti valymo paslaugas, jums reikia nusipirkti keletą valiklių ir valymo prietaisų arba norint vykdyti pristatymo paslaugas, jums reikės pilti kurą į savo mašiną. O kitos veiklos, kaip šunų vedžiojimas ar remonto paslaugos tiesiog reikalauja įgūdžių, o ne investicijų.

Apskaičiuokite savo verslo išlaidas:

Jei jūs galvojate, kaip pradėti verslą neturint pinigų, geriausia apskaičiuoti numatomas išlaidas. Tai suteiks jums tikslą taupyti, todėl turėsite šiek tiek pajamų ir nenumatytiems atvejams. Sudarykite visų galimų išlaidų, kurias jūsų verslas gali patirti dėl jo paleidimo, ir vidutinių mėnesio išlaidų sąrašą. Stenkitės čia būti kuo realistiškesni, nes visada geriau pervertinti išlaidas ir turėti šiek tiek atliekamų pinigų, nei vėliau nustebti. Turite žinote, kad bet kokiam verslui paleisti reikia įprastų išlaidų, kurios apima šias sritis:

  • Rinkodara ir prekės ženklo kūrimas

Ar tai būtų skrajučių spausdinimas, svetainės kūrimas ar dizainerio paslaugų naudojimas logotipui sukurti, turėsite investuoti šiek tiek pinigų savo verslui reklamuoti.

  • Registracijos mokesčiai

Savo verslą galite registruoti kaip individualią veiklą, dirbti pagal verslo liudijimą arba registruoti įmonę. O registracijos mokesčiai skiriasi pagal tai, kokią verslo formą pasirenkate. Norint užsirezervuoti įmonės pavadinimą tai kainuos papildomai. Taip pat jums kainuos notarinis steigimo dokumentų patvirtinimas.

  • Turtas

Tai gali būti visa jūsų įranga ir inventorius, jei norite kurti prekybos verslą. Tokiu atveju jums reikės kompiuterio, biuro reikmenų, žaliavų ir parduodamų produktų.

  • Išlaidos 

Tai apima fiksuotas arba nuolatines išlaidas, kurios susijusios su jūsų verslu, pvz., biuro nuoma, darbuotojų atlyginimai, jei tokių turėsite, prenumeratos ir svetainių priegloba bei siuntimo išlaidos, jei ketinate užsiimti prekybos verslu.

  • Profesionalios paslaugos

Tai gali būti susiję su tokiomis paslaugomis, kaip pvz., buhalterija, patentai ir verslo draudimas, jei pats šių sričių neišmanote.

Dirbkite iš namų:

Pradėti verslą namuose be pinigų yra daug pigiau nei išsinuomoti biurą, sandėlį ar parduotuvę. Tai taip pat sumažina jūsų kelionės į darbą išlaidas. Taip pat galite naudoti pigias interneto paslaugas, kurios patenkins jūsų verslo poreikį, bet sumažins išlaidas. Be to, internete yra daug nemokamų paslaugų, kurias naudojant galima sumažinti išlaidas. Galite nemokamai sukurti savo verslo svetainę naudodami tokias paslaugas kaip „WordPress“, o jo reklamai naudoti savo „Facebook“ ar „Instagram“ paskyras.

Pigaus verslo modelio pavyzdžiai:

Mokymai:

Jei esate fitnesą arba jogą išmanantis ir propaguojantis žmogus, galite kviesti klientus į savo namus arba esant geram orui tai daryti lauke ir mokyti šios veiklos. Taip pat galite dirbti su daugiau mokinių vienu metu kaip pilateso instruktorius arba galite mokyti įvairių šokių stilių. Jei mokate groti kokiu nors instrumentu ar net išmanote vokalą, galite pasiūlyti muzikos trenerio paslaugas. Jei jūs esate matematikos, fizikos ar kokio kito dalyko specialistas, galite teikti koorepetitoriaus paslaugas savo ar klientų namuose.

Konsultavimas:

Jei jau esate verslą išmanantis verslininkas arba tiesiog domitės šia sritimi ir ją išmanote, galite pradėti savo konsultavimo verslą. Galite bendrauti su klientais el. paštu ir Skype. Arba galite užsiimti visiškai priešinga veikla – gyvenimo būdo konsultavimu. Jei žinote, kaip reikia sveikai gyventi, galite teikti sveikos gyvensenos konsultacijas. Arba išgyvenote skaudžias skyrybas ir galite patarti kitiems žmonėms, ką daryti tokiu atveju, galite teikti tokias paslaugas ir bendrauti su savo klientais internetu arba gyvai.

Fotografija:

Jei laisvalaikiu jūs mėgstate fotografuoti arba jau esate pradedantysis fotografas, galite teikti fotografo paslaugas. Galite daryti šeimų, nėščiųjų ir pan. fotosesijas gamtoje, fotografuoti įvairias šventes, pvz., vaikų gimtadienius, krikštynas ir kt. Taip pat galite fotografuoti portretus, peizažus ir parduoti nuotraukas internete.

Rašymas ir redagavimas:

Galite nemokamai susikurti savo tinklaraštį internete naudodami tokią platformą kaip „WordPress“ ir uždirbti pajamų iš skelbimų ar produktų pardavimo. Taip pat galite siūlyti savo rašymo arba tekstų redagavimo paslaugas kitiems tinklaraščiams ar įmonėms. Jei jūs turite gebėjimą ir įkvėpimą rašyti, galite parašyti knygą, kurią susiradus partnerius galima išleisti ir uždirbti pinigų iš jos pardavimų. Arba galite parašyti ir išleisti elektroninę knygą, kurios paskelbimui galite naudoti nemokamas leidybos platformas.

Vertimas:

Tie žmonės, kurie supranta ir moka daugiau nei vieną užsienio kalbą, gali klientams pasiūlyti vertimo paslaugas.

Grafinis dizainas:

Jei gerai išmanote dizaino sritį, galite naudoti kai kuriuos nemokamus grafinio dizaino kūrimo įrankius, kad sukurtumėte pagrindinę grafiką klientams. Arba galite pasiūlyti interneto dizainerio paslaugas, naudodamiesi kai kuriais nemokamais įrankiais internete. Jei esate kūrybingas, galite siūlyti iliustracijas įvairioms knygoms, vaikų knygelėms ir pan. ir tokiu būdu gauti atlyginimą.