Kaip Užtaisyti Skylę Duryse: Žingsnis Po Žingsnio

Kartais taupymo sumetimais nusiperkame pigesnes duris, tačiau tai nereiškia, kad jos bus ilgaamžės. Faneruotos ir laminuotos durys yra daug pigesnės ir labiau paplitusios nei durys iš medžio masyvo, tačiau jos taip pat yra trapesnės. Kartais atsitinka taip, kad vienokiu ar kitokiu būdu duryse atsiranda skylė. Nors gali atrodyti, kad durų skyles sunku užtaisyti, tačiau jas galite sutvarkyti gana greitai. Pateiksime jums veiksmų eigą, kaip užtaisyti duryse skylę.

Kaip užtaisyti duryse skylę?

  • Nupjaukite skylės šonų įtrūkimus:

Priklausomai nuo to, kaip buvo pažeistos durys, aplink skylės kraštus gali atsirasti laisvų atplaišų ar fragmentų. Užuot bandę juos taisyti, nupjaukite pažeistą medieną, kol neliks šiurkščių kraštų. Dirbdami su peiliu, visada pjaukite nuo savęs, ypač pjaudami ką nors tvirto, pvz., medį.

  • Užpildykite skylę popieriniais rankšluosčiais:

Nors popieriniai rankšluosčiai nepadarys durų stipresnių ir jų nepataisys, jie yra paprastas ir pigus būdas sulaikyti izoliacines putas, kol jos džiūsta. Paimkite popierinius rankšluosčius ir užkimškite jais skylės apačią ir šonus. Popieriniai rankšluosčiai veikia, nes yra pakankamai lengvi, kad galėtų išlaikyti savo svorį durų viduje. Jei neturite popierinių rankšluosčių, naudokite minkštą popierių.

  • Užpildykite skylę besiplečiančia putų izoliacija:

Besiplečiančios izoliacinės putos tiekiamos purškimo skardinėje su ilgu antgaliu viršuje. Nukreipkite purkštuką į durų skylę ir pradėkite purkšti. Putplastis išsiplės ir užpildys erdvę durų viduje, o perteklius išsiplės už skylės ribų per durų paviršių.

  • Palikite izoliacines putas išdžiūti per naktį:

Kai izoliacinės putos užpildo skylę, jos turi būti visiškai išdžiūvusios, kad būtų galima jas pjauti ar šlifuoti. Palikite putas 4 – 5 valandoms arba geriausia per naktį, kad jos visiškai išdžiūtų.

  • Putų perteklių nupjaukite peiliu:

Pastatykite peilį virš išsikišusių izoliacinių putų taip, kad jis būtų lygus durų paviršiui. Nuleiskite peilį žemyn durų paviršiumi, kad pašalintumėte putų pertekli. Pjaukite, kol putos atsidurs ne daugiau kaip 2,5 mm žemiau durų paviršiaus.

  • Užtepkite glaisto sluoksnį:

Paskleiskite mišinį ant durų skylės. Glaistymo peilio kraštu tepkite mišinį ant skylės, užpildydami bet kokias spragas. Tada sulyginkite mišinį su durimis. Dirbkite ilgais, sklandžiais judesiais, kad kuo tolygiau užteptumėte.

  • Palaukite 1 valandą, kol paviršius išdžius:

Palikite duris išdžiūti, užtruks apie 1 valandą, kol mišinys visiškai išdžius. Perskaitykite instrukcijas ant glaisto pakuotės.

  • Šlifuokite durų paviršių:

Norėdami pradėti šlifuoti, naudokite švitrinio popieriaus lapą. Šlifuokite tol, kol glaistas ant skylės bus lygus durų paviršiui ir atrodys plokščias. Durų šlifavimas padės išlyginti remonto darbus, kad jie būtų kuo mažiau matomi.

  • Nudažykite duris:

Raskite parduotuvėje dažų, atitinkančių jūsų durų spalvą, ir nudažykite duris. Leiskite dažams išdžiūti. Ir štai, darbas baigtas.