Kaip Veikia Biožidiniai?

Biožidiniai – tai yra alternatyva įprastiems židiniams ir nors yra gana nepigus įrenginys, tačiau šiandien biožidiniai yra vienas populiariausių pasirinkimų. Didesnė pradinė investicija atsiperka eksploatuojant biožidinį, nes jo kūrenimui nereikia ne pigių malkų ar medžio pjuvenų briketų. Biožidinių gausus pasirinkimas sulaukia išskirtinio pirkėjų dėmesio, nes yra saugūs ir lengvai valdomi, be to pasižymi išskirtine estetika, todėl gali būti naudojami kaip interjero detalė. Taip pat biožidiniai turi dar vieną pranašumą lyginant su įprastais židiniais – juos galima montuoti tiek nuosavuose namuose, tiek privačiuose butuose. Biožidiniai paprastai yra montuojami svetainėje ar kitoje namų erdvėje. Jie namams suteikia papildomo jaukumo, nes skleidžia šiltą liepsnelę, kuri maloniai šildo.

Biožidinių veikimo principas:

Biožidiniai negali atlikti pagrindinės namų šildymo funkcijos, tačiau jis gali būti naudojamas kaip papildomas šilumos šaltinis. Biožidinys – tai yra ekologiškas židinys, todėl akivaizdu, kad jis yra kūrenamas specialiu ekologišku kuru, kuris vadinamas bioetanoliu. Bioetanolis – tai yra natūralios kilmės kuras, gaminamas iš natūralių produktų, tokių kaip mediena, kukurūzai, grūdai, ryžių atliekų, biomasės. Biožidinių vienas pliusių yra tas, kad degdamas bioetanolis į aplinką neišskiria jokių žmogaus sveikatai ar aplinkai pavojingų medžiagų ar žalingų junginių. Be to, jis neturi jokio kvapo, o po degimo nesusidaro suodžiai ir pelenai.

Norint uždegti biožidinį reikia pilti bioetanolio kurą į specialų degiklį ir tada uždegti naudojant specialų žiebtuvėlį. Priešingai nei įprasti židiniai, biožidiniai nenaudoja sunkių, daug vietos reikalaujančių eksploatacinių medžiagų. Šie įrenginiai yra gana lengvos konstrukcijos, todėl gali būti nesunkiai transportuojami iš vienos vietos į kitą, pvz., į lauko terasą, sodą ar bet kur kitur, kur norisi jaukumo. Be to, šių židinių montavimas paprastai nereikalauja jokių specifinių žinių ar papildomos įrangos, pvz., dūmtraukio, oro patekimo reguliavimo ar specialios ventiliavimo sistemos.