Kas Yra Faneruotos Durys?

Nuėję į durų parduotuvę, turbūt daugelis nustemba pamatę, kiek yra parduodama įvairiausių durų, kurios skiriasi ne tik išvaizda ar svoriu, bet ir medžiagų tipu ar gamybos būdu. Tikriausiai jau yra tekę matyti tokias vidaus duris, kurios atrodo kaip medinės, tačiau yra daug lengvesnės už pastarąsias. Tai yra vadinama faneruotomis durimis. Išsiaiškinkime, kuo jos skiriasi nuo kitų durų, kaip jos yra gaminamos ir ar vertėtų rinktis jas?

Kaip yra gaminamos faneruotos durys?

Faneruotos durys yra gaminamos iš medžio masyvo ir karšto preso pagalba ant jų yra užklijuojamas lukštas arba faneruotė, kurių storis paprastai būna nuo 0.6 iki 3 mm. Tokiu gamybos būdu yra sudaromas vaizdas, kad durys yra pagamintos iš medžio masyvo. Be to, panaudojus specializuotas medžiagas, pvz., specializuotą baliklį, galima sukurti išskirtinį durų dizainą. Šios durys taip pat turi platų spalvų pasirinkimą.

Faneruotos durys yra ženkliai pigesnės už tikro medžio masyvo duris, tačiau tuo pačiu faneruotos durys nėra prastesnės ar mažiau kokybiškos už medines. Kainų skirtumas slypi tame, kad faneruotų durų gaminimo technologija yra paprastesnė nei durų iš medžio masyvo. Dėl šios priežasties faneruotos durys yra gerokai pigesnės. Faneruotų durų kaina priklauso ir nuo jų sandaros: pigesnės faneruotos durys yra užpildytos kartonu, o brangesnės – klijuotos medienos ar medžio drožlėmis. Šios durys puikiausiai tinka naudoti ne tik gyvenamuosiuose namuose, bet ir biuruose ar viešbučių kambariuose. Jos pasižymi ilgaamžiškumu, todėl tarnaus ne vieną dešimtmetį.

Faneruotų vidaus durų privalumai:

  • Lengvumas:

Faneruotos durys yra daug lengvesnės už medžio masyvo duris, dėl šios priežasties yra lengviau transportuojamos. Be to, dėl mažesnio svorio faneruotos durys yra lengviau naudojamos.

  • Priežiūra ir valymas:

Faneruotų durų priežiūra yra labai paprasta, nes jos yra lengvai valomos. Durys ne tik nepriekaištingai atrodo, tačiau ir ilgai tarnauja. Jos pasižymi ilgaamžiškumu, todėl naudojimo laikas žymiai ilgesnis nei medinių ar laminuotų durų.

  • Kokybė:

Nors faneruotų durų gamybos procesas yra paprastesnis, tačiau kokybe jos nenusileidžia kitoms durims. Šių durų gamybai naudojamos ne tik kokybiškos medžiagos, bet ir naujausi gamybos technologiniai sprendimai.

  • Ekonomiškumas:

Šiais laikais žmonėms ypač svarbus geras kainos ir kokybės santykis. Dėl šios priežasties faneruotos durys yra tinkamiausias pasirinkimas, nes jos pasižymi ilgaamžiškumu, estetika, be to yra patvarios ir kainuoja palyginti nedaug.