Kas Yra Kubas? Kiek Kubas Turi Briaunų?

Kubas – tai yra vientisa trimatė geometrinė figūra, kurią sudaro šeši vienodi kvadratai. Visos kubo kraštinės yra vienodo ilgio. Be to, tai yra geometrinė figūra dar žinoma kaip įprastas šešiakampis arba šešiaedras. Kubas yra viena iš penkių platoniškų kietų formų, t.y. vienas iš Platono kūnų – taisyklingųjų iškiliųjų briaunainių.

Geometrinė figūra – kubas:

Kubas yra trimatis objektas, sudarytas iš šešių lygiaverčių kvadratų, kurių visi matmenys yra vienodi. Kubo ilgis, plotis ir aukštis yra vienodi, nes tai yra erdvinė, kitaip trimatė, figūra, kurio visos kraštinės yra vienodo ilgio. Ši geometrinė figūra turi dvylika briaunų, aštuonias viršūnes ir šešis paviršius. Kubą sudarantys paviršiai, kvadratai, turi bendrą ribą, vadinamą briauna, kuri yra laikoma krašto ribine linija. Ši erdvinė struktūra yra apibrėžiama taip, kad kiekvienas paviršius turi keturias viršūnes ir keturias briaunas. Kiekviena viršūnė yra sujungta su trimis briaunomis ir trimis paviršiais, o briaunos liečiasi su dviem paviršiais ir dviem viršūnėmis.

Kitos kubo savybės:

Kubas – tai yra trimatė figūra, kurią galima rasti savo aplinkoje. Kai kurie realūs kubo pavyzdžiai yra žaidimo kauliukai, ledo kubeliai, Rubiko kubas ir kita.

Kubo savybės:

  • Visi kubo paviršiai yra kvadrato formos, todėl jų ilgis, plotis ir aukštis yra vienodi.
  • Kampai tarp bet kurių dviejų paviršių yra statūs, t.y. lygūs 90°.
  • Priešingos kubo plokštumos arba paviršiai yra lygiagretūs vienas kitam.
  • Priešingos kubo briaunos yra lygiagrečios viena kitai.
  • Kiekvienas kubo paviršius ribojasi su kitais keturiais paviršiais.
  • Kiekviena kubo viršūnė jungia tris paviršius ir tris briaunas.

Kubo išklotinę galima gauti, kai trimatė figūra yra išardoma, atskiriant briaunas. Tokiu būdu trimatė figūra yra paverčiama į dvimatę. Turint kubo išklotinę galima aiškiai matyti šešis kubo paviršius, t. y. šešis kvadratus, kurių briaunas sujungus susidaro kubas.