Kodėl Automobilis Meta Juodą Dūmą?

Įprastai neturėtų būti dūmų iš automobilio išmetimo vamzdžio, tačiau jei jie yra matomi, tada greičiausiai tai rodo, kad variklyje yra problemų. Skirtingos automobilio problemos sukelia skirtingų spalvų dūmus, dėl šios priežasties yra lengviau diagnozuoti gedimą. Nesvarbu, kokios spalvos dūmai pasirodo iš išmetimo vamzdžio, turite žinote, kad greičiausiai tai gali reikšti nemenką gedimą. Išmetamų dūmų spalva gali padėti mechanikui labiau susiaurinti automobilio gedimo problemą. Pateikiame keturias galimas išmetamų dūmų spalvas ir susijusias problemas.

Juodi dūmai iš automobilio išmetimo vamzdžio reiškia:

Juodi dūmai paprastai yra ženklas, kad variklio degalų ir oro santykis yra per didelis. Tai reiškia, kad degalų purkštukai įpila per daug degalų arba įleidimo vožtuvai neįleidžia pakankamai oro. Tai gali sukelti nesandarus kuro purkštukas, sugedęs kuro slėgio reguliatorius arba blogas oro filtras. Jei jūsų automobilis išmeta juodos spalvos dūmus, tai gali sukelti rimtų problemų.

Kitos automobilio išmetamų dūmų spalvos ir susijusios problemos:

Baltas garas:

Yra tikimybė, kad matomos emisijos yra ne dūmai, o garai. Jei taip yra, paprastai nėra ko jaudintis. Dažniausiai tai atsitinka, kai kondensatas susikaupia išmetimo vamzdyje automobiliui stovint. Tai gana dažnas reiškinys žiemą. Užvedus automobilį išmetimo vamzdis įkaista ir kondensatas virsta garais. Jei išmetamųjų teršalų kiekis yra mažas ir išnyksta netrukus po to, kai variklis sušyla, neturite dėl ko jaudintis.

Baltas arba pilkas dūmas:

Jei užvedus automobilį pasirodo baltos arba pilkos spalvos dūmai, kurie neišnyksta, turite daug didesnę problemą. Paprastai tai atsiranda dėl aušinimo skysčio nutekėjimo į vieną ar daugiau degimo kamerų. Tai gali būti dėl įtrūkusios cilindro galvutės, įtrūkusio variklio bloko ar sugadintos galvutės tarpinės.

Melsvas dūmas:

Nors melsvą atspalvį turintys dūmai gali būti lengvai painiojami su pilkais dūmais, tai gali reikšti ką kita. Paprastai šią problemą sukelia variklis, kuris degina per daug alyvos. Tai greičiausiai gali sukelti susidėvėję variklio komponentai, pvz., vožtuvo sandarikliai, stūmoklio žiedai ar vožtuvas. Tokiais atvejais paprastai reikia rimtai taisyti automobilio variklį, nes toks vidinių komponentų susidėvėjimas reiškia, kad juos reikia pakeisti. Kita priežastis yra ta, kad yra per daug alyvos variklyje. Sprendimas yra šiek tiek paprastesnis: tiesiog išleiskite šiek tiek alyvos. Tačiau taip pat turėtumėte patikrinti savo automobilį, nes per daug alyvos gali sugadinti variklį.