Kodėl Dracena Meta Lapus?

Dracena – tai yra smidrinių šeimos augalas, natūraliai augantis Afrikoje ir Azijoje, todėl mėgstantis atogrąžų drėgnumą ir šilumą. Šis kambarinis augalas turi visžalius, kartais dviejų arba trijų spalvų, pailgus lapus, kurie yra susitelkę viršūnėje. Dėl šios priežasties dracena yra labai panaši į palmę ir kartais dar vadinama kambarine palme. Dracena mėgsta saulės šviesą, tačiau netiesioginę, o tinkamomis sąlygomis gali klestėti ir pavėsyje. Šaltojo sezono metu, maždaug nuo spalio iki vasario mėnesio, augalo augimo procesas sustoja, todėl dracena būna poilsio režime. Kadangi tai yra atogrąžų augalas, jis mėgsta šilumą – maždaug 20 – 25 laipsniai, todėl gali vešėti kambario temperatūroje ir visiškai nemėgsta šalčio. Kaip ir visi atogrąžų augalai, taip ir dracena mėgsta drėgmę, tačiau nemėgsta perlaistymo, todėl laistyti reikėtų kai viršutinis žemės sluoksnis jau būna išdžiūvęs.

Priežastys, kodėl dracena meta lapus:

Jei dracena meta pavienius lapus, turite žinoti, kad tai yra natūralus procesas ir jums nereikia dėl to jaudintis. Kai augalas yra augimo stadijoje, kas kelerius metus augant stiebui apatinių lapų metimas neturėtų jūsų stebinti ar juolab versti nerimauti. Tačiau jei dracena ima staiga mesti daugiau lapų, tai gali būti rimtos priežasties pasekmės ir, jei ji nebus išspręsta, šis augalas greičiausiai žus.

Dracena meta lapus dėl infekcinių ligų:

Infekcinės ligos gali būti tokios, kaip grybelis, dėmėtligė ir kitos. Jei prieš krisdami lapai tampa dėmėti, vadinasi augalą užpuolė infekcija. Taip pat tai gali būti signalas, kad augalui yra per ankšta. Viena dažniausių grybelinių ligų, puolančių dracenas, – tai antraknozė, kurią galite pašalinti nukirpę pažeistus lapus ir apipurškę specialiu tirpalu. Nors grybeliai tiesiogiai nekenkia augalams, jie padengia lapų paviršių ir neleidžia vykti fotosintezei, todėl augalas silpnėja, o tai prisideda prie augalo lapų nukritimo ir galimos mirties.

Dracena meta lapus dėl kenkėjų:

Tokie kenkėjai, kaip pvz., amarai, nematodos, voratinklinės erkės ir dar daugelis kitų, gali padaryti didelę žalą dracenoms. Jei augalo lapai geltonuoja, ima kristi, o apatinėje jų dalyje atsiranda panašūs į voratinklius dariniai, vadinasi turite reikalą su voratinklinėmis erkėmis. Jas pašalinti galite šlapiu skudurėliu valydami augalo lapus, tačiau jei lapai yra per daug pažeisti ir krenta, tada turėtumėte jas naikinti specialiais preparatais. Jei ant lapų pastebite pūslelių, greičiausiai to priežastis yra amarai, kuriuos išnaikinti galite lapus plaudami muiluotu vandeniu. Kitu atveju augalo lapai pradės kristi. Apsaugokite augalą nuo kenkėjų užkrėtimo sumažindami dirvožemio laistymo dažnumą, nes kenkėjų patelės mėgsta dėti kiaušinėlius drėgnoje dirvoje.

Dracena meta lapus dėl netinkamų sąlygų augti:

Jei prieš krentant, lapai pakeičia spalvą, tai gali būti dėl netinkamų augalui laikymo sąlygų. Pavyzdžiui, jei prieš krisdami lapai tampa rudi, vadinasi patalpos oras yra per sausas, arba jei prieš krisdami lapai tampa geltoni, vadinasi augalas gavo per daug tiesioginės saulės šviesos, o jei prieš krisdami lapai susisuka, vadinasi augalui yra per šalta. Visas šias problemas galima išspręsti lengvai, tiesiog patraukite augalą nuo tiesioginių saulės spindulių, nakties metu, jei lauke šalta, patraukite toliau nuo lango ir nuolat. Tikėtina, kad jūsų dracena greitai atsigaus.

Dracena meta lapus dėl netinkamos priežiūros:

Jei pasirinkote netinkamą dirvožemį ir vazoną augalui pasodinti, galite susidurti su problema, kad po kurio laiko augalas ima mesti lapus. Prastai nusausinantis dirvožemis, kuris neleidžia greitai prasiskverbti vandeniui, skatina grybelines infekcijas ir šaknų puvinį, nes vanduo ima kauptis. Tas pats galioja ir vazono pasirinkimui. Turite sodinti draceną į vazoną, kuris turi drenažo skylutes apačioje, kurios užtikrina tai, kad vandens perteklius nubėga. Kad išvengtumėte tokios situacijos, dracenas reikia sodinti į iš dalies šiurkščią dirvą, pavyzdžiui, lygių dalių durpių samanų ir smėlio ar perlito mišinį. Laikui bėgant ir augant augalų šaknims, net gerai nusausinta dirva taps tanki ir neleis vandeniui taip greitai ištekėti. Tokiu atveju augalą reikia perkelti į naują dirvą ir didesnį vazoną.

Dracena meta lapus dėl netinkamo laistymo:

Jei lapai ima kristi ant žemės, tai gali būti taip pat netinkamos priežiūros rodiklis. Pavyzdžiui, jei augalui trūksta drėgmės, jis ima mesti lapus, arba jei augalui yra per daug drėgmės, jis taip pat meta lapus. Šias problemas taip pat lengva išspręsti, tiesiog jei augalui trūksta drėgmės, tada palaistykite jį ir papildomai drėkinkite augalą, jo lapus apipurkšdami vandeniu. O jei augalas yra perlaistytas, tada nupilkite iš dubenėlio susikaupusį vandenį ir leiskite augalo šaknims išdžiūti. Labai svarbu dracenas laistyti saikingai, tačiau saikingas laistymas gali skirtis priklausomai nuo vietos ir vyraujančių sąlygų, tokių kaip temperatūra, drėgmė ir sezonas. Vadinasi, net identiški augalai turi skirtingus vandens poreikius, jei jie bus auginami iš esmės skirtingose ​​vietose. Esant aukštesnei temperatūrai, augalams reikia daugiau vandens, nes padidėja vandens praradimas dėl išgaravimo iš dirvožemio ir lapų. Esant žemesnei temperatūrai, viskas vyksta atvirkščiai.

Dracena meta lapus dėl netinkamos temperatūros:

Ideali temperatūra dracenoms augti yra 12 – 21 ° C, o keli laipsniai aukščiau arba žemiau rekomenduojamo diapazono gali būti nekenksmingi. Tačiau per didelis nukrypimas gali sukelti neigiamų pasekmių. Tiek dėl karštos, tiek dėl šaltos temperatūros dracenos pradeda mesti augalo lapus. Vandens išgarinimo greitis didėja didėjant temperatūrai. Taigi, esant aukštesnei temperatūrai, augalai gali greičiau prarasti vandenį iš lapų, nei gali sugerti iš dirvožemio. Dėl šios priežasties lapai pradeda nykti ir kristi ant žemės. Nusvirusius lapus dėl karšto oro galima lengvai atgaivinti, suteikiant jiems šiek tiek vandens. Kita vertus, dėl šaltų skersvėjų ir staigių temperatūros kritimų lapai ima kristi dėl kitokio proceso. Sumažėjusi temperatūra pažeidžia lapų ląsteles, dėl to prarandamas standumas ir lapai nukrenta. Atitinkamai, augalus laikykite toliau nuo oro kondicionierių ir atvirų langų, ypač šaltesniais žiemos mėnesiais.