Koks Telefonas Geriausiai Fotografuoja?

Šiais laikais, jei nesate profesionalus fotografas, greičiausiai jums neprireiks fotoaparato, nes puikioms ir kokybiškoms nuotraukoms padaryti užtenka ir gero mobilaus telefono. Tačiau turbūt jums kyla klausimas, koks išmanusis telefonas geriausiai fotografuoja ir kaip pasirinkti geriausią variantą. Taigi, mes pateikiame keletą geriausiai fotografuojančių telefonų modelių, kurie fiksuoja įsimintinus vaizdus ir kadrus.

“iPhone 13 Pro Max”:

Tai yra ne tik didžiausias „iPhone 13“, bet taip pat ir geriausias telefonas su kamera, kurį galite nusipirkti. „Apple“ pasistengė su „iPhone 13 Pro Max“ aparatine įranga ir padidino pagrindinės ir itin plačios kameros jutiklio dydį bei pridėjo prie pastarųjų automatinį fokusavimą. Itin platus fotoaparatas gali veikti kaip makro kamera, fotografuojanti objektus iki 2 cm atstumu. Šio įrenginio teleobjektyvas padidėjo iki 3 kartų. „Apple“ taip pat patobulino savo kompiuterinę fotografiją, ypač kai kalbama apie silpną apšvietimą. “iPhone 13 Pro Max” įrenginio naujiena yra fotografijos stiliai, t.y. iš esmės realaus laiko filtrai ir kino režimas. Pastarasis yra portretinis vaizdo įrašas su steroidais, galintis pasigirti dinamiškais ir tikrai profesionaliais vaizdo įrašais. “iPhone 13 Pro Max” – tai telefonas, kurį reikia įsigyti, jei norite geriausios fotografavimo patirties.

“iPhone 13 Pro”:

„iPhone 13 Pro“ atsilieka nuo “iPhone 13 Pro Max”, tačiau jame yra ta pati aparatinė įranga, kaip ir „iPhone 13 Pro Max“: su didesniais jutikliais, automatiniu fokusavimu, su itin plačia kamera ir makro režimu. Tačiau „iPhone 13 Pro“ yra visiškai suderintas su „Pro Max“ ir turi tą patį 3x optinį priartinimą. Fotografavimo stiliai ir kino režimas taip pat yra standartiniai. Iš esmės tai yra telefonas, kurį reikia įsigyti, jei norite geriausios fotoaparato patirties, bet mažesnėje pakuotėje, nes jis yra kiek mažesnis už “iPhone 13 Pro Max”. “iPhone 13 Pro” turi 6,1 colio ekraną ir 120 Hz ProMotion, kad animacija ir perėjimai būtų itin sklandūs. Akumuliatoriaus veikimo laikas yra net nuostabus – jis gali veikti beveik 12 valandų, o tai reiškia, kad galite padaryti daug nuotraukų ir vaizdo įrašų.

“Samsung Galaxy S21 Ultra”:

Naujausias „Galaxy S21 Ultra“ daro viską, ką gali, kad įtvirtintų „Samsung“ telefono geriausios kameros vietą. “Samsung Galaxy S21 Ultra” suteikia galimybę priartinti, kad galėtumėte nufotografuoti net smulkiausias detales. „Galaxy S21 Ultra“ turi porą teleobjektyvų: vienas – su 3 kartų optiniu priartinimu, kitas – 10 kartų. Šiame įrenginyje taip pat grįžta 100 kartų skaitmeninio priartinimo palaikymas, o be to yra ir priartinimo užrakto funkcija, kuri padeda išlaikyti fokusavimą. Lazerinis fokusavimo jutiklis taip pat papildo pagrindinį 108 MP objektyvą. „Galaxy S21 Ultra“ turi daug naujų programinės įrangos gudrybių, kurios padeda jums kūrybiškiau naudoti nuotraukas. Praėjusių metų funkcija „Simple Take“ buvo patobulinta, kad dabar, paspaudus užrakto mygtuką, būtų generuojami sulėtinti vaizdo įrašai. Naudodami “Director’s View” galite vienu metu fiksuoti vaizdo įrašus iš priekinės ir galinės kameros, taip pat galite perjungti skirtingus “Galaxy S21” objektyvus. „Galaxy S21 Ultra“ gebėjimas įrašyti 8K vaizdo įrašą daro jį puikiu įrenginiu, jei fiksuojate daug vaizdo įrašų. Tai puikus telefonas su fotoaparatu, jei esate „Android“ gerbėjas.

“Samsung Galaxy S21 Plus”:

Galite lengvai pasirinkti „Samsung Galaxy S21 Ultra“ kaip geriausią savo telefoną su puikiai fotografuojančia kamera, tačiau jis yra kiek brangokas. Tačiau nenusiminkite, jei esate “Android” gerbėjas, o “S21 Ultra” yra jums per brangus, nes „Samsung“ išleido tris “S21” modelius. Jei vis dar ieškote didelio telefono, turėtumėte patikrinti kiek mažiau kainuojantį „Samsung Galaxy S21 Plus“. Nors jam trūksta beprotiškų „S21 Ultra“ priartinimo galimybių, „Galaxy S21 Plus“ vis tiek pranoksta kitus telefonus savo priartinimo kokybe. Jei pageidaujate mažesnio „Galaxy S21“ telefono, kuris telpa į kišenę, tada turite žinoti, kad “S21 Plus” gali pateisinti jūsų lūkesčius. Ir svarbiausia tai, kad šio telefono modelio fotoaparato sąranka yra tokia pati, tik mažesniame korpuse.

Kaip išsirinkti geriausiai fotografuojantį telefoną?

Yra daug veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti, jei norite telefono su geriausia kamera. Geras būdas pradėti – tai paklausti savęs, kokių nuotraukų norite. Ne visi kelių objektyvų fotoaparatai yra vienodi, nes vieni turi itin plačius objektyvus, kad būtų galima stebėti nuostabius kraštovaizdžius, kiti turi telefotografijos funkciją, kad būtų galima priartinti nedidelio lauko gylio portretus, o kiti vis dar turi abu. Naujausiuose flagmanuose, pavyzdžiui, „Samsung“, netgi yra periskopo tipo objektyvai, kurie gali pasiekti iki 10 kartų be nuostolių priartinimą. Dar kai kas, į ką reikia atsižvelgti, tai, kad megapikseliai nėra tokie svarbūs, kiek diafragma. Fotoaparatai su didesne diafragma praleidžia daugiau šviesos, o tai labai padeda padaryti geresnius kadrus tamsoje. Naujausiuose įrenginiuose esantys didelio megapikselių jutikliai yra puikūs, tačiau paplitusi klaidinga nuomonė, kad pikselių skaičius tiesiogiai reiškia geresnes nuotraukas. Kai kurie įrenginiai netgi leidžia reguliuoti suliejimo stiprumą prieš ir po fotografavimo. Priekinės kameros specifikacijos taip pat yra svarbios. Pasaulyje, kuriame fotografuojame daugiau nei bet kada anksčiau, neturėtumėte pamiršti priekinės telefono kameros. Kai kurios priekinės kameros iš tikrųjų gali atlikti tuos pačius portreto režimo efektus, kuriuos gali išgauti galinės kameros. Kai kurie telefonai turi dvi priekines kameras, o antrasis objektyvas atskleidžia daugiau fono detalių.