Kondensatas Ant Plastikinių Langų

Kondensato susidarymas ant plastikinių langų – gana dažna namų problema. Tačiau vien kondensatas nėra pagrindinė bėda, nes drėgmės kaupimasis taip pat gali sukelti ir dar didesnių nemalonumų – pelėsį, puvimą ir pan. Vienos iš populiariausių kondensato, susidarančio ant plastikinių langų, prevencijos priemonių –  drėgmės kontrolė, temperatūros ir oro srauto valdymas namuose. Tačiau išeičių yra ir daugiau, apie tai – šiame straipsnyje.

1 Dalis. Mažinkite Drėgmės Lygį Patalpoje

 1. Įmontuokite higrometrą. Higrometras yra prietaisas, matuojantis drėgmės lygį patalpoje. Kondensatas susidaro, kai šilta drėgmė kaupiasi ant šalto paviršiaus, pavyzdžiui, lango. Stebėdami drėgmės lygį namuose, galite sustabdyti kondensato ant plastikinių langų susidarymą. Kai drėgmės lygis namuose tampa per didelis, imkitės priemonių drėgmei sumažinti.

Kai lauke temperatūra žemesnė nei -18 C, stenkitės namuose išlaikyti drėgmę nuo 15 iki 25 proc.

Kai lauke temperatūra yra nuo -18 iki 4 C, stenkitės namuose išlaikyti drėgmę nuo 25 iki 40 proc.

 1. Visame name naudokite ventiliacijos angas. Vienas iš geriausių būdų, kaip iš namų pašalinti drėgmę – naudoti ventiliacijos sistemą. Naudoti tokią sistemą ypač svarbu tam tikrose patalpose ir naudojant tam tikrus prietaisus, galinčius sukurti drėgmę. 

Kai maudotės, vonios kambaryje naudokite ventiliacijos sistemas, mažiausiai 20 minučių po maudynių.

Kai gaminate maistą, naudokite ventiliacijos sistemas virtuvėje, mažiausiai 15 minučių po maisto ruošimo. 

 1. Augalus išneškite į lauką. Kambariniai augalai gali puikiai atrodyti jūsų namuose, tačiau jei kyla problemų dėl kondensato ant plastikinių langų, augalus geriausia laikyti lauke (jei tai įmanoma). Augalai gamina drėgmę, todėl jų laikymas patalpoje gali sustiprinti kondensacijos problemas.

Jei jūsų namuose yra saulėtas kambarys, kuriame mažai drėgmės, jame galima laikyti augalus.

 1. Drabužius džiovinkite lauke.Kita drėgmės pertekliaus priežastis namuose yra drabužiai, kurie nebuvo džiovinti džiovyklėje. Jei turite išdžiovinti drabužius, išneškite juos į lauką, kad vanduo iš drabužių negaruotų patalpoje ir nepadidintų drėgmės lygio.

Jei neturite galimybės drabužių džiovinti lauke, džiovinkite juos gerai vėdinamoje patalpoje, pravėrę duris ar langą

 1. Gamindami maistą naudokite puodų ir keptuvių dangčius. Kitas puikus būdas sulaikyti drėgmę ruošiant maistą – visuomet naudoti puodų ar keptuvių dangčius, kurie išlaikys skysčius keptuvėse ir puoduose. 

Nuimdami indų dangtį, darykite tai priešais atidarytą langą arba įjungtą garų surinktuvą.

 1. Išjunkite visus drėkintuvus. Drėkintuvai buvo sukurti tam, kad patalpoje būtų daugiau drėgmės, todėl naudojant drėkintuvus, ant langų susidarys daugiau kondensato. Kai kyla drėgmės problemų, išjunkite visus drėkintuvus savo namuose.
 1. Naudokite oro sausintuvus. Tokie įrenginiai skirti drėgmei pašalinti iš patalpos, todėl tai yra idealūs prietaisai, jei susidaro kondensatas ant plastikinių langų. Galima arba įmontuoti galingus oro sausintuvus, arba  įsigyti nešiojamąjį oro sausintuvą, kurį bus galima pastatyti bet kurioje namų vietoje.

2 Dalis. Valdykite Temperatūrą Patalpoje

 1. Palaikykite namuose tinkamą temperatūrą. Temperatūros valdymas namuose yra svarbi kondensato kontrolės dalis. Kondensatas gali susidaryti tik tuo atveju, jei yra šaltas paviršius, kur gali susikaupti drėgmė, todėl langus ir sienas būtina laikyti šiltai.

Naudokite higrometrą, kad galėtumėte stebėti drėgmės lygį namuose. Jei drėgmės lygis pradeda viršyti 50 procentų, imkitės priemonių, kad sumažintumėte drėgmę ir padidintumėte patalpos temperatūrą.

 1. Pasinaudokite sandarinimo juosta. Tai leis išvengti šalto oro prasiveržimo iš išorės ir neatvėsins namo sienų bei langų. Ne tik sutaupysite pinigų už šildymo sąskaitas, bet ir nesusidarys kondensatas ant plastikinių langų.

Tokias apsaugines juostas galite klijuoti tiek ant langų, tiek ant durų, kad į patalpą neprasiskverbtų šaltas oras.

Tai ypač aktualu langams su viengubu stiklu. Sandarinimo juosta sukurs barjerą tarp išorės ir vidaus, o tai padės sumažinti drėgmės susidarymą ant lango.

 1. Sandarinkite plyšius aplink langus ir duris. Įtrūkimai yra ta vieta, pro kurią šaltas oras gali prasiskverbti į namus. Galite specialiomis priemonėmis užsandarinti duris ir langus.
 1. Montuokite naujus langus. Kitas būdas išvengti kondensato ant langų – pakeisti senus vieno stiklo langus į tokius, kurie būtų su dvigubu ar trigubu stiklu. Langų keitimas gali būti brangesnis variantas, nei kiti, tačiau tai taip pat gali padėti pagerinti namų energijos vartojimo efektyvumą, todėl sutaupysite pinigų.

3 Dalis. Vėdinkite Patalpas

 1. Kasdien reguliariai atverkite duris ir langus. Jeigu reikia sumažinti drėgmę namuose, pagerinkite oro ventiliaciją ir cirkuliaciją. Lengviausias ir pigiausias būdas tai padaryti – reguliariai vėdinti patalpas atidarius langus.

Kad ventiliacija būtų efektyviausia, atidarykite langus priešingose to paties kambario pusėse, kad susidarytų skersvėjis.

 1. Praskleiskite užuolaidas. Praskleidus užuolaidas oras gali cirkuliuoti priešais langus, o tai išgarina drėgmę ir stabdo kondensato susidarymą.

Geriausia užuolaidas praskleisti saulėtomis dienomis, kai saulės šiluma ir šviesa geriausiai garina drėgmę.

 1. Naudokite ventiliatorius. Pastatomi ar lubiniai ventiliatoriai puikiai tinka orui paskleisti namuose. Jie ne tik padeda sumažinti drėgmę patalpoje, bet ir žiemą tolygiau paskirsto karštą orą, o vasarą – vėsina.

Vasarą lubų ventiliatoriai turėtų suktis prieš laikrodžio rodyklę. Žiemą perjunkite ventiliatorius, kad jie suktųsi pagal laikrodžio rodyklę ir efektyviau cirkuliuotų šiluma.