Kaip sureguliuoti ir paruošti žiemai plastikinius langus

Šiuolaikiniai langai yra aukštos kokybės ir dažniausiai jiems nereikia nei specialios priežiūros, nei dažno reguliavimo. Tačiau vis tiek yra keli svarbūs klausimai, kurie domina daugumą žmonių. Pavyzdžiui, kaip paruošti plastikinius langus žiemai arba kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą. Be to, vis dažniau pasidomima ir mediniais langais, todėl žmones domina ir langų montavimas į medinį karkasą. Šiame straipsnyje ir atskleisime atsakymus į dažniausius klausimus apie langus.

Kaip Paruošti Plastikinius Langus Žiemai?

Prieš du pagrindinius sezonus – vasarą ir žiemą – plastikiniams langams reikėtų skirti šiek tiek daugiau dėmesio. Tiksliau tariant, juos reikėtų tinkamai sureguliuoti.

Iš esmės šiuolaikiniai plastikiniai langai yra reguliuojami trimis režimais – vasaros, žiemos ir standartiniu.

Kaip paruošti plastikinius langus vasarai? Lango ekscentrikai – furnitūros dalis – spaudžiama silpnai (neužveržiama). Tai reiškia, kad langai nebus sandarūs ir bus užtikrinta oro cirkuliacija patalpoje. Sandarinimo gumos susidėvėjimas yra minimalus.

Kaip paruošti plastikinius langus žiemai? Lango ekscentrikai – furnitūros dalis – turi būti suspausti tvirtai (užveržti). Tai reiškia, kad langai bus sandarūs ir nebus užtikrinta oro cirkuliacija, todėl patalpoje bus išsaugota šiluma. Kai langai sureguliuoti šiuo režimu, sandarinimo gumos apkrova tampa didžiausia.

O jeigu langai sureguliuoti standartiniu režimu?

Labai dažnai langų montuotojai fiksavimo mechanizmus palieka standartinėje padėtyje. Skirtumas tas, kad vieni montuotojai parodo ir paaiškina, kaip plastikinius langus paruošti žiemai ar vasarai, o kiti – nesivargina to padaryti. Jei montuotojai nepaaiškina apie langų reguliavimą, galima jų apie tai paklausti. Standartinis langų režimas yra demisezoninis.

Taip pat plastikiniai langai žiemai gali būti ruošiami ir kitais būdais. Pavyzdžiui, naudojant burbulinę plėvelę ar sandarinimo plėvelę. Tokiais atvejais rekomenduojama laikytis kelių paprastų žingsnių:

 1. Išmatuoti langą (aukštį ir plotį) ir pagal jo parametrus vėliau išpjauti sandarinimo plėvelę.

2. Aplink lango kraštus išvedžioti dvipusę lipnią juostą ir ją prispausti, kad tvirtai priliptų prie lango rėmo.

3. Nuo lango viršaus, pagal lipnią juostą klijuoti sandarinimo plėvelę. Rekomenduojama tai daryti iš lėto, neskubant. Pirmiausia, nuo lango viršuje esančios lipnios juostos nuplėškite apsauginį sluoksnį, tuomet pereikite prie kraštų ir galiausiai – lango apačios.

4. Kai langą apklijavote sandarinimo plėvele, nukirpkite sandarinimo plėvelės likučius. Tam galite naudoti arba žirkles, arba specialų peiliuką.

5. Prie lango priklijuotą sandarinimo plėvelę galite paglostyti rankomis, o vėliau pasinaudoti plaukų džiovintuvu. Tokiu būdu plėvelę išlyginsite ir išvengsite raukšlių susidarymo.

Tad būdų, kaip paruošti plastikinius langus žiemai yra įvairių, tereikia pasirinkti tą, kuris tinkamiausias konkrečiu atveju. Jeigu reikia, galima pasinaudoti ir abiem pateiktais būdais.

Sugedo Plastikinis Langas? Kaip Atidaryti Užstrigusi Plastikinį Langą?

Ilgus metus eksploatuojami plastikiniai langai susidėvi – tai natūralu. Tačiau pasitaiko tokių atvejų, kai jie ne tik susidėvi, praranda savo estetinę išvaizdą, bet ir sugenda, tampa nefunkcionalūs. Ne visi skuba senus plastikinius langus keisti naujais, ne visi turi finansinių galimybių montuoti naujus langus, bet daugumai yra tekę svarstyti, kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą.

Jeigu nusprendėte dar kurį laiką nekeisti langų į naujus, pateiksime galimas priežastis, kodėl sugedo langas ir kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą. Žinant lango sugedimo priežastis, bus aiškiau, kaip langą taisyti ir ar apskritai verta tą daryti.

Plastikinis langas gali sugesti dėl daugybės priežasčių: tarpinė prilipo prie rėmo; ant vyrių prisikaupė dulkių ar kitų nešvarumų; sugedo varstymo mechanizmas; lūžo lango furnitūra; lūžo apsauga nuo netinkamo lango varstymo; lūžo lango rankena ar užrakto sistema ir pan. Gedimas dažnai būna akivaizdžiai matomas, tačiau jei taip nėra, jei nežinote, kodėl sugedo plastikinis langas, telieka viena išeitis – kreiptis į profesionalus. 

Tokiais atvejais nereikėtų delsti, nes jeigu sudego plastikinis langas, tikriausiai jau pajautėte, kad buvo neigiamai paveiktas ir lango sandarumas bei izoliacinės savybės. O galbūt ištiko ir kitas dalykas – negalite atidaryti užstrigusio plastikinio lango.

Jeigu ieškote patarimų, kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą, atsakymą rasite toliau šiame straipsnyje. 

Vienas iš būdų, panaudoti jėga ir atverti langą, o tuomet tinkamai sureguliuoti apatinį lango vyrį, pastumti varčią tinkama kryptimi. Dar vienas galimas variantas, jeigu langas sugedo dėl varstymo mechanizmų, ištraukti viršutinį vyrio kaištį, nes tuomet atsilaisvins kampas langą taps nesunku atverti.  

Taip pat jei nežinote, kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą, galite jį laužti plokščiu atsuktuvu, įkišdami jį tarp lango rėmo ir varčios. Tokiais atvejais padidėja tikimybė sulaužyti lango profilį, todėl atidaryti užstrigusį langą reikia bandyti atidaryti labai atsargiai.

Langų Montavimas Į Medinį Karkasą

Šiuo metu langų gamintojai itin stengiasi ir daug dėmesio skiria langų montavimo kokybei. Pasirinkus kokybišką gaminį yra būtina sandari ir energetiškai efektyvi montavimo sistema. Būtent langų montavimas net 80 procentų nulemia langų ilgaamžiškumą ir efektyvumą.

Langų montavimas į medinį karkasą, pasak ekspertų, gali būti atliekamas prieš tai patikrinus tam tikrus aspektus:

 1. Ar langų sandėliavimo vieta yra tinkama ir atitinka gamintojo numatytas sąlygas?
 2. Ar paruoštos ir užtikrintos tinkamos sąlygos, leidžiančios lengvai prieiti prie montavimo angos?
 3. Ar langai pagaminti pagal iš anksto suderintus brėžinius? 
 4. Ar yra suderinti ir patvirtinti brėžiniai, montavimo siūlės ir lango pozicionavimo vietos angoje?
 5. Ar langų matmenys atitinka angų matmenims?
 6. Ar numatytos tvirtinimo vietos?
 7. Ar angos tinkamai paruoštos langų montavimui?

Jei į šiuos klausimus atsakyta teigiamai, vadinasi, langų montavimui į medinį karkasą beveik pasiruošta. Tačiau taip pat vertėtų atkreipti dėmesį ir patikrinti pertvarinių sienų konstrukciją bei būklę, pažiūrėti, ar visose patalpose yra pažymėta metro atžyma. Prieš montuodami langus išsiaiškinkite, ar langų gamintojas yra numatęs kokius nors specialius reikalavimus. Atsižvelkite ir į langų kokybę, naudojamų medžiagų saugumą montavimo metu, t. y. atidžiai peržiūrėkite ir susipažinkite su montavimo dokumentacija. 

Jeigu langų montavimui pasirengta, tuomet galima imtis ir pačių darbų. Būtina laikytis tam tikros darbų eigos:

 1. Išdėstomos kaladėlės.
 2. Lango rėmas pozicionuojamas angoje. 
 3. Lango rėmas laikinai įtvirtinamas angoje.
 4. Lango rėmas tinkamai sureguliuojamas. Šiam darbui naudojami specialūs matavimo įrankiai.
 5. Langas tvirtinamas į pertvarinę konstrukciją arba mūro sieną. 
 6. Sutvarkomos montažinės siūlės (vidinės, išorinės ir funkcinės). Labai svarbu, kad funkcinės siūlės būtų gerai užsandarintos.
 7. Profesionaliai sureguliuojami langai. Reikėtų atsižvelgti ir į tai, koks yra sezonas. Langų reguliavimas priklauso nuo to, ar šiuo metu yra vasara, ar žiema. 

Langų montavimas į medinį karkasą vykdomas tada, kai yra suderinti visi pasiruošimo montavimui darbai. Jeigu renovuojami seni langai, pasirūpinkite baldų, grindų ir kitų elementų apsauga (tinkamai juos uždenkite), kad išvengtumėte pažeidimų ar įvairių defektų. Jeigu išimami seni langai ir dedami nauji, būtina užtikrinti, kad angokraštis būtų švarus, ant jo nebūtų dulkių ir kitų nešvarumų.

Kai langų montavimo darbai baigti, langai (ypač jų stiklai) turi būti nepažeisti, langas turi varstytis be jokių trikdžių. 

Jei neturite žinių ir patirties su langais, jų montavimu, susisiekite su profesionalia įmone. Kvalifikuoti langų ekspertai patars visais klausimais ir pasiūlys efektyviausius sprendimus. O tiems, kurie nori langų montavimu, reguliavimu ir pan. užsiimti patys – sėkmės!