“Youtube” Filmai Pagal Tikrus Faktus

Filmai yra viena populiariausių pramogų formų. Jie padeda mums kuriam laikui pabėgti nuo realybės, taip pat gali būti naudojami kaip edukacinė priemonė. Filmai gyvuoja daugiau nei šimtmetį ir su kiekvienais metais jie toliau tobulėja ir keičiasi. Yra daugybė filmų tipų ir žanrų, todėl nenuostabu, kad atsiranda vis daugiau filmus transliuojančių platformų, pvz., “Youtube”. Filmai „YouTube“ tampa vis populiaresne pramogų forma. Ši platforma siūlo platų filmų pasirinkimą, o kokybė paprastai yra labai aukšta. Pateikiame tokių filmų sąrašą:

“Youtube” transliuojami filmai:

1. “Socialinis Tinklalapis” – “The Social Network” (2010 m.):

„Socialiniame tinkle“ nagrinėjama akimirka, kai buvo išrastas „Facebook“ – per prieštaraujančias itin protingų jaunų vyrų perspektyvas. Chaoso viduryje yra Markas Zuckerbergas (akt. Jesse Eisenberg), puikus Harvardo studentas, sukūręs svetainę, Eduardo Saverin (ant. Andrew Garfield), kadaise buvęs artimas Zuckerbergo draugas, pasirūpinęs pradiniais pinigais besikuriančiai įmonei. Taip pat „Napster“ įkūrėjas Seanas Parkeris (akt. Justin Timberlake), atvedęs „Facebook“ į Silicio slėnio rizikos kapitalistus, ir dvyniai Winklevoss (akt. Armie Hammer ir Josh Pence), Harvardo klasės draugai, kurie tvirtino, kad Zuckerbergas pavogė jų idėją, o paskui padavė jį į teismą dėl nuosavybės teisės į ją.

2. “Pusvalandis po vidurnakčio” – “Zero Dark Thirty” (2012 m.):

Dešimtmetį trukusios „al Qaeda“ teroristų lyderio Osamos bin Ladeno medžioklės po 2001 m. rugsėjo mėn. išpuolių ir jo mirties nuo karinio jūrų laivyno S.E.A.L.s komandos 2011 m. gegužę kronika. Maja yra CŽV darbuotoja, kurios pirmoji patirtis – kalinių tardymas po 2001 m. rugsėjo 11 d. „Al Qaeda“ išpuolių prieš JAV. Jau kelerius metus ji vieningai ieško būdų, kaip išsiaiškinti Al Qaeda lyderio Osamos bin Ladeno buvimo vietą. Galiausiai, 2011 m., atrodo, kad jos darbas atsipirks, o JAV karinio jūrų laivyno SEAL komanda siunčiama nužudyti arba sugauti Bin Ladeną.

3. “Tinderio sukčius” – “The Tinder Swindler” (2022 m.):

„The Tinder Swindler“ yra tikras britų kriminalinis dokumentinis filmas, režisuotas Felicity Morris, kuris atkreipia dėmesį į šiuolaikinę pasimatymų kultūrą. Iš trijų skirtingų moterų perspektyvos „The Tinder Swindler“ yra jų pasakojimas apie tai, kaip per „Tinder“ susipažino su vyru, vardu Simonas Levijevas, kuris jas suviliojo į įvairaus laipsnio draugystę ir galiausiai atėmė iš jų pinigus.

4. “Amerikiečių snaiperis” – “American Sniper” (2014 m.):

Chris Kyle (akt. Bradley Cooper) buvo ne kas kita, kaip Teksaso vyras, kuris svajojo tapti kaubojumi, tačiau būdamas trisdešimties sužinojo, kad galbūt jo gyvenimui reikia kažko kito. Kažko, kur jis galėtų išreikšti savo tikrąjį talentą, ko nors, kas galėtų padėti Amerikai – kovoti su terorizmu. Taigi, jis prisijungė prie S.E.A.L. (jūrų pėstininkų) komandos, kad taptų snaiperiu. Vedęs Taja (akt. Sienna Miller), Kyle ir kiti komandos nariai kviečiami į pirmąją užduotį Irake. Kyle kovoja ne su misijomis, o su jo santykiu su karo tikrove. Grįžęs namo jis sunkiai susitvarko su miesto gyvenimu, žmona ir vaikais.

5. “127 valandos” – “127 Hours” (2010 m.):

„127 valandos“ – tai tikra istorija apie nepaprastą kalnų alpinisto Arono Ralstono nuotykį, siekiant išsigelbėti po to, kai nukritęs riedulys prispaudžia jo ranką ir jis užstringa izoliuotame Jutos kanjone. Per kitas penkias dienas Ralstonas tyrinėja savo gyvenimą ir išgyvena stichijas, kad pagaliau sužinotų, kad turi drąsos ir jėgų išsivaduoti bet kokiomis būtinomis priemonėmis. Jis įveiks uolų sieną ir nužygiuos kelis kilometrus, kol bus išgelbėtas. Per visą savo kelionę Ralstonas prisimena draugus, meilužius, šeimą ir du žygeivius, kuriuos sutiko prieš nelaimingą atsitikimą. Ar jie buvo du paskutiniai žmonės, su kuriais jis kada nors turėjo galimybę susitikti?

6. “Aferistės” – “Hustlers” (2019 m.):

Merginos, šiek tiek uždirbdamos striptizo klube, pastebi, kad joms ne tiek daug lieka pragyvenimui. Įkvėptos virusinio žurnalo „New York Magazine“ straipsnio, šokėjos sudaro išmintingų buvusių striptizo klubo darbuotojų komandą, kuri susivienija, kad apgautų savo Volstryto klientus.

7. “Kapitonas Filipsas” – “Captain Phillips” (2013 m.):

Tikra istorija apie kapitoną Richardą Phillipsą ir 2009 metus, kai Somalio piratai užgrobė su JAV vėliava plaukiantį laivą „Maersk Alabama“, pirmąjį per du šimtus metų užgrobtą Amerikos krovininį laivą. Filme pagrindinis dėmesys skiriamas Alabamos vadovaujančio karininko kapitono Richardo Phillipso (akt. Tom Hanks) ir Somalio piratų kapitono Muse (akt. Barkhad Abdi), paėmusio jį įkaitu, santykiams.

8. “Žmogus, pakeitęs viską” – “Moneyball” (2011 m.):

„Oakland A“ generalinio vadybininko Billy Beane sėkmingas bandymas suburti beisbolo komandą su nedideliu biudžetu, naudojant kompiuterinę analizę, kad įgytų naujų žaidėjų. Billy Beane yra neįgalus ir gauna mažiausią atlyginimą beisbole. Jei jis kada nors nori laimėti pasaulio seriją, Billy turi rasti konkurencinį pranašumą. Billy naudoja statistinius duomenis, kad analizuotų ir įvertintų žaidėjus, kuriuos atrenka į komandą.

9. “93 Reisas” – “United 93” (2006 m.):

2001 m. rugsėjo 11 d. teroristai užgrobė du „American Airlines“ ir du „United Airlines“ vietinius JAV skrydžius. Po dviejų lėktuvų susidūrimo su Pasaulio prekybos centru ir vienam su Pentagonu, “United 93” skrydžio keleiviai ir įgula nusprendžia kovoti su keturiais teroristais, kad perimtų lėktuvo kontrolę. Jis sudužo netoli Šanksvilio, Pensilvanijos valstijoje, kai keleiviai sužlugdė teroristų sąmokslą.

10. “Didžioji skola” – “The Big Short” (2015 m.):

2008 m. Volstryto guru Michael Burry suprato, kad daugeliui antrinių būsto paskolų gresia įsipareigojimų nevykdymas. Burry lažinasi prieš būsto rinką, investuodamas daugiau nei 1 milijardą dolerių į kredito įsipareigojimų neįvykdymo apsikeitimo sandorius. Jo veiksmai patraukia bankininko Jared Vennett, rizikos draudimo fondų specialisto Mark Baum ir kitų godžių oportunistų dėmesį. Kartu šie vyrai uždirba turtus, visapusiškai pasinaudodami artėjančiu Amerikos ekonomikos žlugimu.